Контроль за організацією харчування

контроль за оргшанізацією харчування в нашому закладі проводиться кожного дня.

Дуже важливо постійно контролювати організацію харчування дітей у групах. Перевіряючи, ми звертаємо увагу на:

• дотримання режиму харчування;
  • доведення їжі до дітей (за потреби зважують порції, узяті зі столу);
  • організацію процесу годування;
  • апетит дітей;
  • ставлення їх до нових страв;
  • злагодженість роботи персоналу;
  • наявність залишків їжі.

Під час їжі в групі має панувати спокійна обстановка, без шуму, гучних розмов, відволікань. Важливо стежити за естетикою харчування, сервіруванням столів, прищепленням дітям необхідних гігієнічних навичок.

Контроль за санітарним станом харчоблоку полягає в щоденній перевірці якості прибирання кухні, усіх підсобних приміщень, дотримання правил миття посуду, обладнання (тільки з використанням дозволених мийних засобів, що мають сертифікат), активності застосовуваних дезінфекційних розчинів. Слід звернути увагу на наявність достатньої кількості промаркованих обробних дощок, правильне їх використання та зберігання, чітке дотримання вимог кулінарної обробки продуктів, особливо тих, що вживають без термічної обробки. Адміністрація стежить за дотриманням охорони праці на харчоблоці, справністю електропроводки й усього устаткування, за дотриманням правил особистої гігієни працівників.

Завідувач та завідувач господарства здійснює  вхідний контроль за отриманими продуктами в ЗДО, зокрема перевіряє, як доставляють продукти в заклад: чи є спеціальна тара, як її маркують і обробляють (якщо її використовують повторно), як складають продукти в машині (наприклад, не перевозять продукти, що підлягають тепловій обробці, разом з продуктами, уживаними без обробки), чи є санітарний паспорт на машину, що постачає продукти в ДНЗ.

адміністрація закладу постійно  контролює супровідну документацію, що надходить у комору ЗДО з продуктами, і переконуються в наявності всіх документів, що підтверджують якість та безпеку продуктів, що надходять. Посвідчення якості й ветеринарний висновок має бути на кожну партію продуктів, а сертифікат відповідності дають на кожен вид продукції. стежать, щоб усі продукти були вироблені в регіоні, перевіряють якість продукції та заносять відповідні записи до Журналу бракеражу, що ведуть за категоріями продукції (м’ясо, масло вершкове, молоко, сметана тощо). У ньому мають бути щоденні відмітки медичної сестри з дієтичного харчування, комірника, відповідального за якість отриманих продуктів, про умови зберігання, терміни реалізації відповідно до Санітарних вимог. З метою попередити харчові отруєння слід звертають особливу увагу на ізольоване зберігання таких продуктів, як м’ясо, риба, молоко і молочні продукти. Превірять  дотримання умов зберігання продуктів, адже неприпустимо, коли сире м’ясо або риба зберігають поряд із молочними продуктами або продуктами без теплової обробки, якими харчуються діти. Усі продукти мають зберігатися в контейнерах з відповідним маркуванням. Грубим порушенням є, наприклад, зберігання продуктів, що підлягають тепловій обробці, у ємностях для продуктів, що не підлягають тепловій обробці, або використання промаркованого інвентарю не за призначенням. У холодильниках необхідні термометри для контролю за температурним режимом, температуру має фіксувати шеф­кухар або сестра медична старша з дієтичного харчування в спеціальному журналі щодня.

Повноцінне харчування дошкільників та зміцнення їх здоров’я, підвищення опірності організму можна забезпечити тільки за допомогою якісних продуктів. Тому сестра медична (завідувач) у складі комісії з бракеражу контролює приймання продуктів і продовольчої сировини. Якщо завезли неякісні продукти харчування, то необхідно дотримувати алгоритму дії щодо відмови від неякісних продуктів харчування та продовольчої сировини.

Скласти Акт бракеражу в трьох примірниках у разі встановлення недоброякісності продукту, що обов’язково засвідчує підписом завідувач ДНЗ

Надіслати доповідну записку до відділу освіти про виявлення неякісної продукції та повернення її постачальникові для складання претензійного листа постачальникам. До доповідної записки обов’язково додають примірник акта бракеражу.

Повернути неякісну продукцію постачальникові на підставі акту бракеражу.