Розвага до народного свята Стрітення

20 лют. 2020
До дітей завітала господарка Зима, яка пригадала з ними зимові пісні та розваги зі сніжками. Після веселих пісень та ігор діти закличкою покликали весну: «Благослови,мати, Весну закликати, Весну закликати – Зиму проводжати!». Під ніжну весняну музику на свято завітала Весна, яка запросила малюків на весняний хоровод.

За народним переказом, саме на Стрітення, Зима з Весною змагаються, котра з них переможе, та й господарюватиме до кінця місяця. Тому й почалися змагання Зими з Весною.

Ведуча згадала ще один звичай на Стрітення – коли всі люди йшли до церкви та святили свічку. Цю свічку називали «стрітенською» і зберігали цілий рік. Вихованці розповідали вірші, співали пісні, водили хороводи.

Так, у дружньому  колі, діти хороше провели Зимоньку та зустріли Весну – красну. І на завершення розваги у дружньому колі малюки затанцювали веселий таночок та отримали подарунки (жаворонки) від Весни.