Літній відпочинок

ЯК УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕКИ

ВОГОНЬ

Відкритий вогонь приваблює всіх діток без винятку. Їм дуже хочеться пізнати цю стихію, а дорослі бояться, що це знайомство відбудеться. Вам не вдасться переконати малюка, що вогонь - це не цікаво. Навіть якщо ви будете забороняти дитині наближатися до нього, малюк все одно познайомиться з вогнем, але вже без вас.

Тому і вам, і дитині буде спокійніше. Якщо ви навчите його правилам безпеки і способам гасіння вогню. Домовтеся з малюком, що підходити до вогню він буде тільки у вашій присутності. Поясніть, що головна небезпека багаття полягає не в опіках (обпектися простіше біля плити), а в тому, що над відкритим вогнем дуже легко втратити контроль, так як полум'я може запросто перекинутися від багаття на суху траву і дачний будиночок. Можете показати в безпечній обстановці, як моментально спалахує і згорає, наприклад, лист паперу. У всіх людей, у тому числі і маленьких, є природний страх перед вогнем. Але у людей, на відміну від тварин, є влада над ним. Обов'язково тримайте поруч з багаттям відро води,

а в будинку - вогнегасник.

БАЖАННЯ ЛАЗИТИ…..

Чомусь всі діти час від часу прагнуть забратися куди-небудь вище. Кращий спосіб забезпечити собі спокійну (а маляті цікаву) життя - навчити його техніці безпеки. Не забороняйте дитині лазити по  драбині чи дереві, а вчіть його правильно це робити: ставити ноги на перетинки та гілки як можна ближче до стовбура і не забувати про те, що коли-небудь доведеться спускатися ... Якщо у вас є можливість, спробуйте разом піднятися на драбинку. Малюк стане більше вам довіряти, дізнавшись, що й дорослим зовсім не чуже бажання поглянути на світ з незвичною висоти і відчути небо над самою головою. Попросіть дитину покликати вас, коли він захоче залізти на драбинку чи на  дерево, мотивуючи це тим, що вам теж це цікаво, - так ви спокійно можете підстрахувати  малого верхолаза.

НЕБЕЗПЕЧНІ РОСЛИНИ

Обов'язково поклопочіться про те, щоб на ділянці не було отруйних рослин, таких як морозник, пізньоцвіт, молочай, аконіт, клещевік, борщевник, вовчий ягідник, бобовник. Отруйні речовини містять олеандр, дурман, травневий конвалія, гліцинія. Пам'ятайте, що до «агресивним» відносяться рослини, які виділяють багато пилку, адже пилок - один з найпоширеніших алергенів.

У цьому списку айстри, хризантеми, кореопсіси, маргаритки, чорнобривці,  нагідки, а також верба, бузок, береза, клен. Навіть у молодших школярів ці рослини можуть викликати серйозні отруєння

ПАРАЗИТИ

Майже всі діти люблять куштувати природу на смак: то яблучко зелене пожувати, то листочок, то травинку ... Але ми-то, дорослі, знаємо, що це небезпечно: на природі простіше простого підчепити кишкових паразитів. Поясніть дитині, що в принципі в цьому немає нічого поганого (якщо, звичайно, рослина не отруйна), але все, що йому захочеться спробувати, потрібно обов'язково помити. Слідкуйте за тим, щоб ваш малюк якомога  частіше мив руки, нехай навіть через кілька хвилин він знову забрудниться.

І нехай це літо, не засмутить нас   прикрощами, а буде найвеселішим та сповненим яскравих вражень та емоцій, для наших малят!!!