домашня аптечка

Про основні ліки треба знати і пам'ятати. Хоча б саме основне: що можна застосовувати вдома без попередньої консультації з лікарем. Почнемо з формування домашньої аптечки. У кілька урізаному вигляді її можна взяти в дорогу.

По-перше, потрібно придумати місце для її зберігання. Бажано, щоб воно було легко доступно, але не на виду. Особливо якщо в будинку є маленькі діти. Це такі істоти, які можуть залізти куди завгодно і витягнути що завгодно так, що навіть і не помітиш. А потім побачать батьки порожні облатки від таблеток і починається паніка. І не зрозуміло, чи то детенок все це з'їв, чи то просто викинув кудись. І Ососбенно необхідно тримати медикаменти в недоступному місці, коли в будинку є сильнодіючі засоби. Наприклад, хворі на гіпертонію користуються для купірування кризів дуже сильнодіючими препаратами, дві-три таблетки якого можуть досить сильно отруїти навіть дорослого.

Тому аптечку бажано тримати, наприклад, в кімнаті, але на антресолях або у верхніх ящиках кухонного гарнітура.

По-друге, як зберігати. Бажаний такий ящик, в якому можна удбно розкласти всі ліки і вони не перепуталіь. Можна взяти для домашньої аптечки стандартний набір. Деякі з них дуже зручні - компактні і в той же час всі ліки видно і під рукою, коли ящик відкриєш.

ЩО МАЄ БУТИ
В аптечці
Потрібні перев'язувальні матеріали та матеріали для обробки ран, опіків і інших ушкоджень:
бинт в стерильній упаковці, щоб довго зберігався, або упаковку стерильних серветок;
бинт нестерильний, його зручно використовувати і при нежиті як разові носові хустки або як білизняний шнур;
-йод для обробки дрібних ран і подряпин, яким також можна малювати "сіточки" на місці ущільненнях після ін'єкцій або при радикуліті. Пам'ятайте тільки, що при ранах великих і глибоких обробляти йодом потрібно тільки краю, щоб не дратувати і так пошкоджену тканину;
-розчин брильянтового зеленого або "зеленка". Потрібна теж для дезінфекції ран, обробки паппул (бульбашок) при вітряної віспи. Знешкоджує не гірше йоду, але змивається краще останнього;
-можна аптечний бульбашка клею БФ для обробки зовсім дрібних подряпин;
упаковку медичного пластиру і упаковку пластиру бактерицидного;
-гумовий джгут для зупинки кровотеч при пошкодженні великих судин;
-марганцевокислий калій або "марганцівка". Багатофункціональний препарат. Слабким розчином можна промивати шлунок при підозрі на харчове отруєння. Промивати сильно забруднені рани. Обмивати статеві органи хлопчикам при різних балантидиоза
З МЕДИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ:
Аспірин або ацетилсаліцилова кислота. Добре знижує підвищену температуру тіла, може використовуватися при домашньому консервуванні, якщо кинути таблетку в вазу - то квіти довше стоять і не в'януть. Такий нюанс: на власному тривалому досвіді роботи я переконався, що на російського людини краще діє російський аспірин. Ось чесно - всякі "Упси" допомагають гірше. Приймати при жарі, підвищенні температури, початку застуди і для профілактики при переохолодженні. Допомагає при головному болю.
Парацетомол. Теж для зниження підвищеної температури. Особливо дітям і людям з хворим шлунком. Аспірин сильно подразнює слизову шлунка. Також парацетомол діє як слабкий протизапальний засіб.
Серцеві засоби (так їх назвемо): валідол, нітрогліцерин, валокардин або корвалол. Таблетки приймати при болях у серці.
Анальгін або інше знеболюючий засіб. Але краще - анальгін. У поєднанні з аспірином і димедролом дуже добре знижує температуру.
Папаверин в таблетках або но-шпа. Знімає спастичні болі в кишечнику (коли раптом різко "схоплює" живіт) після рясного вживання їжі багатої на клітковину: овочі, фрукти, капуста. Може знімати біль при гастритах, холециститах та інших хворобах шлунково-кишкового тракту. Іноді но-шпа допомагає при зубному болю.
Засіб від проносу. Можна "иммодиум". Старовинні добрі левоміцетин і фталазол теж допомагають. Але це досить сильні антибіотики і, до того ж на них може бути алергія. Тому - обов'язково
Димедрол або супрастин, тавегіл або. Це кошти від алергії. Алергія - це не просто нежить при цвітінні. Вона може бути досить небезпечною.

Цей мінімальний набір послужить вам основою. Тому що хронічні хворі (вірніше - хворі хронічними захворюваннями) повинні будуть додати в домашню аптечку свої ліки, якими вони користуються для зняття нападів і загострень.